Žaliųjų atliekų tvarkymas.

2021 16 rugsėjo

Rudenio spalvomis besidabinantys medžių lapai džiugina, tačiau nukritę ant žemės greitai praranda savo grožį. Žmonės, prižiūrėdami savo aplinką, rudenį grėbia ne tik lapus, bet ir išrauna vienmečius augalus, žiemai ruošia daugiamečius, geni. Atsiranda ir problema – dažniausiai šios augalinės atliekos sukraunamos į krūvas ir paliekamos, o dar blogiau – sumetamos į mišrių komunalinių atliekų konteinerius ar deginamos.

Kur dėti nukritusius medžių lapus bei šakas? UAB „Širvintų šiluma“ pateikia keletą sprendimo būdų:

  • Rudens sezono  žaliąsias atliekas – sugrėbtus lapus, pūvančius obuolius, daržoves, nurautas gėles ir pan. individualių namų gyventojai gali kompostuoti kompostavimo dėžėse ar savo valdose įrengtose kompostinėse.
  • Susidarius didesniam atliekų kiekiui, jų išvežimu Širvintose gali pasirūpinti UAB „Širvintų šiluma“. Tereikia susisiekti su įmone dėl paslaugos suteikimo datos bei įkainio.
  • Didesnius kiekius žaliųjų atliekų galima patiems atvežti savo transportu į Širvintų r. Šniponių k. esančią žaliųjų atliekų surinkimo aikštelę. Žaliosios atliekos iš gyventojų ten priimamos NEMOKAMAI. Informacija apie aikštelės darbo laiką – www.vaatc.lt (Prieš vežant atliekas rekomenduojame susisiekti su aikštelės darbuotoju)

Primename, jog žaliąsias atliekas mesti į komunalinių atliekų ar kitus tam nepritaikytus konteinerius, miesto ir miestelių teritorijoje jas deginti griežtai draudžiama!!!

Širvintų rajono savivaldybės atliekų tvarkymo taisyklių pažeidėjams gresia baudos pagal Administracinių nusižengimų kodeksą, kurio 367 straipsnį  įspėjimu arba bauda.

Visos teisės saugomos © 2018 Širvintų šiluma | Adresas: Vilniaus g. 49-2, Širvintos | Tel.: (+370-382) 51831 | El.p.: siluma@sirvintusiluma.lt